מידע מפורט אודות כל תוספי התזונה הנמצאים בשימוש. הרכבים, שימושים רפואיים, מינונים, חומרים פעילים, התוויות רפואיות ועוד. מעוניינים במידע נוסף אודות תוספי מזון ? כתבו אלינו | לחצו כאן לצפיה בקטלוג מוצרי ריפוי על טהרת צמחי המרפא
 
מגנזיום - Magnesium
מידע מפורט אודות מגנזיום ותרומתו לבריאות שלמה
 

ספיגת מגנזיום מהמזון היא 30-40%, כשהספיגה מהמים גבוהה יותר. מי שתיה הם אחד המקורות החשובים למגנזיום. נמצא כי במקומות בהם כמות המגנזיום במים היתה גבוהה השכיחות למחלות לב היתה נמוכה. המגנזיום משתתף בהרבה תהליכים כימיים חשובים בגוף, בין היתר משפיע על מטבוליזם של סידן, נתרן ואשלגן. כ 40% מהמגנזיום בגוף נמצא בתוך תאים כולל בשרירים, ברקמות הרכות האחרות. כ 1% נמצא בנוזל הבין תאי וכ 60% בתאי עצב. מגנזיום חשוב מאוד לבניית עצמות והוא יסוד חיוני במצבי בריחת סידן. הוא הכרחי להפקת אנרגיה ומשתתף בכל התהליכים המטבוליים בגוף הקשורים לפחמימות, שומנים וחלבונים, בעיקר בתהליכי ייצור חומצות גרעין ב DNA. סידן ומגנזיום פועלים ביחד לתפקוד תקין של מערכת עצבים ושריר. סידן מכווץ שריר ומגנזיום פותח את תעלות הסידן שבשריר כדי לשאוב יוני סידן ולהרפות את השריר. בחוסר של מגנזיום יש כיווץ של שריר בלי הרפיה. זה יכול התבטא למשל בכיווצי שרירים ברגליים. למגנזיום מעורבות בהעברת פולסים חשמליים והרפייה של שרירים. הוא חיוני להפרשת הורמון הפרתירואיד ולהפיכת ויטמין D לצורתו הפעילה בכליות ובכך הוא משפיעה על בריאות העצם.

גורמים המעכבים ספיגה של מגנזיום
סיבים תזונתיים, חומצה פיטית, כמות גדולה של סידן (ולכן אם לוקחים תוסף סידן יש לדאוג כי התוסף מכיל גם מגנזיום).

מקורות מגנזיום במזון
ירקות ירוקים (המגנזיום מצטבר בפיגמנט הירוק של צמחים), קטניות, אגוזים, שקדים, דגנים מלאים, בננות, שוקולד מריר (תשוקה נקודתית לשוקולד יכולה להעיד על חסר במגנזיום), חומץ תפוחים. ויטמין B6 הוא אחד הויטמינים היעילים לפעילות מגנזיום. הוא מעביר את המינרל דרך ממברנת התאים. B6 ומגנזיום ביחד נחוצים למניעת אבנים בשתן כתוצאה מנטילת תוסף סידן.

סיבות לחסר ב מגנזיום
הקאות ממושכות, בעיות ספיגה במערכת העיכול, צריכה מוגברת של סידן, אלכוהוליזם, צום ממושך, מחלות כליה, תרופות משתנות.

סימני חסר ב מגנזיום
עייפות, בחילות, חולשת שרירים, התכווצויות שרירים בגפיים ובפנים, עצבנות, רעד בעפעפיים, עויתות קשות בשרירים, הרחבת כלי דם, ירידה במצב הרוח, שינויים בקצב הלב.

נטילת תוסף של מגנזיום יעילה במצבים של כאבי ראש, מגרנות, יתר לחץ דם, אוסטאופרוזיס. המוצרים שדלים במגנזיום הם בשר, דגים, דגנים ללא קליפה ומוצרי חלב. מוצרי חלב אמנם מועשרים בסידן, אך הרמה הנמוכה של מגנזיום פוגעת בעצם.


חזרה לרשימת מינרלים


מידע כללי אודות מינרלים
מינרלים הינם יסודות שנמצאים על כדור הארץ והתפתחו מפנים כדור הארץ ולכן המקור הוא אדמה, מים ‏ואויר. ישנם מקרו מינרלים, אותם צריך בכמות גבוהה, יסודות קורט ויסודות אולטרה קורט.

קבוצת מינרלים - לחצו על שם מינרל לקריאה מפורטת
 
אשלגן - ‏Potassium
ונדיום - ‏Vanadium
זרחן - ‏Phosphorus
כרום - ‏Chromium‏ ‏
מוליבדנום - ‏Molybdenum
מנגן - ‏Manganese‏ ‏
נתרן - ‏Sodium
סלניום - ‏Selenium
יוד - Iodine
סידן - Calcium
בורון - Boron
מגנזיום - Magnesium
נחושת - Copper
אבץ - Zinc
ברזל - Iron
פלואור - Fluorine
סיליקון - Silicon
כלור - Chlorine
 

עוד מידע על ויטמינים
ויטמין A - ויטמין D - ויטמין E - ויטמין K - ויטמין B1 - ויטמין B2 - ויטמין B3 - ויטמין B5 - ויטמין B6         ויטמין B12 - ביוטין - חומצה פולית - גלוקוזאמין - PABA‎ - ויטמין ‏C‏ - סלניום - קו אנזים‎ ‎‏ ‏Q10 - בטא-קרוטן

שונות
אומגה 3 - אומגה 6 - חומצות אמינו - סיבים תזונתיים


 
נושאים קשורים
 
איזון רמות סוכר | סוכרת סוג 2
יתרונות Guta zis נעוצים בשילוב ייחודי של צמחי מרפא אורגניים, אשר מחקרים רבים בעולם הוכיחו את יעילותם הגבוהה..
קראו בהרחבה

חנות פורמולות צמחי מרפא וקוסמטיקה טבעית
פורמולות צמחי מרפא המיוצרים בתהליכי מיצוי ייחודיים על בסיס ניסיון קליני של למעלה מ 15 שנים...
קראו בהרחבה

מידע מפורט אודות שיטת הטיפול הנטורופתי במחלות אקוטיות וכרוניות שונות
הטיפול במרפאות "טבע הריפוי" מבוסס על הגישה המובילה בתחום הרפואה הטבעית – הנטורופתיה. מטרת הטיפול הנטורופתי הוא יצירת תהליך הבראה וריפוי..
קראו בהרחבה

אינדקס מזונות - ערכים תזונתיים
פירוט ערכים תזונתיים של מאות סוגי מזון - הרכב קלורי, שומנים, חלבונים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים ועוד. אינדקס המזונות מרכז את כל המידע התזונתי ברמה מקצועית.
לחצו למעבר ל אינקדס ערכים תזונתיים
 

 
מרפאה נטורופתית | ריפוי טבעי | נטורופתיה טיפול וריפוי טבעי | נטורופת | מרפאה נטורופתית נטורופת | מרפאה נטורופתית | נטורופתית מומחית
מרפאה נטורופתית | טיפול נטורופתי
 
מרפאה נטורופתית | טיפול נטורופתי
 
איזון רמות סוכר בדרך טבעית