גסטריטיס, ריפלוקס ובקע סרעפתי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


אבחנות:

גסטריטיס, ריפלוקס במערכת העיכול ובקע סרעפתי


רקע אודות המטופל:

נאווה, בת 71, נשואה + 3 ילדים, כיום בפנסיה, עבדה מעל 40 שנה כמורה, מתארת יחסים מרוחקים עם הבעל וקושי בתקשורת עם הילדים


תלונות עיקריות:

בקע סרעפתי - התגלה בבדיקות גסטרוסקופיה. לפני שנתיים התחילו כאבי בטן, הרופא המליץ לעשות גסטרוסקופיה. גסטרוסקופיה הראתה בקע סרעפתי קל וגסטריטיס קל. לטענתה כאב הבטן חלף ללא טיפול.

ריפלוקס במערכת העיכול - לפני חודשיים חשה כאבים חזקים בחזה, בבהלה הגיעה למיון מחשש שמדובר על התקף לב. במיון שללו התקף לב והיא קיבלה תרופה להורדת רמת החומציות בקיבה שהקלה מיד. לאחר מכן סבלה עוד מספר פעמים מכאבים חזקים בחזה ומאז לוקחת תרופה להורדת רמת החומציות בקיבה כל בוקר. כרגע, למרות התרופה שלוקחת כל בוקר, יש הרגשה שאוכל עולה והרגשה תמידית של משהו תקוע בגרון. בנוסף, סובלת מבחילות וגרפסים כאילו הולכת להקיא.


טיפול טבעי לגסטריטיסטיפול נטורופתי לגסטריטיס


בקע סרעפתי הינו חולשה נקודתית בשריר הסרעפת - שריר הנשימה המרכזי. חוץ מהתפקיד המרכזי של שריר הסרעפת לעזור בנשימה, יש לה גם תפקיד בלמנוע תכולת מזון לעלות מהקיבה חזרה לוושט. במקום שיש בקע יש חולשה של השריר ולכן תכולת המזון עולה יותר בקלות מהקיבה לוושט. התוצאה היא רפלוקס במערכת העיכול. יחד עם זאת, לרוב האנשים בגיל המבוגר יש בקע סרעפתי, ולא כולם סובלים מרפלוקס. בנוסף, מנסיוני הקליני הרב, כשמחזקים את השריר הטבעתי ומאזנים את חומצות הקיבה, הבקע הסרעפתי אינו בא לידי ביטוי ואינו גורם לצרות.


ריפלוקס במערכת העיכול - כפי שציינתי בקע סרעפתי יכול לקדם מצב של ריפלוקס במערכת העיכול, אבל הסיבות העיקריות למצב זה הינם שילוב של חוסר איזון של חומצות הקיבה וחולשה של השריר הטבעתי בין הוושט לקיבה. המשפיע העיקרי למצב זה הינה התפריט התזונתי. מזונות שומניים, חומציים, חריפים, קפאין ועוד מחלישים את השריר הבטעתי וגורמים לתכולה של מזון ומיצי קיבה לעלות לוושט. בנוסף לתזונה, רמות של מתח ולחץ כרוניים משפיעים בצורה דרמטית על רמת חומציות הקיבה. מצב של מתח מונע הפרשה תקינה של חומצות קיבה, מה שעלול להוביל למצב של הפרשת יתר במצבים מסוימים וגירוי ריריות הקיבה.


בנוסף ברקע:

כולסטרול גבוה- מאוזן עם תרופה מזה שנתיים

קטרקט בעין שמאל - מתכוונת לעבור ניתוח בקרוב


הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס, ריפלוקס במערכת העיכול ובקע סרעפתי

לאחר התשאול נבנתה לנאווה תכנית טיפול בריפלוקס, גסטריטיס ובקע סרעפתי, אשר כללה תכנית תזונתית מפורטת ופורמולת צמחי מרפא. דלקת בקיבה מהווה תמיד אתגר תזונתי. המזונות המומלצים צריכים להיות מזונות שלא יגרו את ריריות הקיבה ולא יחלשו את השריר הטבעתי בין הקיבה לוושט. בנוסף, מומלץ להעשיר את התפריט במזונות בעלי פעילות אנטי דלקתית ויכולת לרפד ולרפא את ריריות הקיבה.

מטרת פורמולת צמחי המרפא היתה לאזן את החומציות בקיבה, לשקם את ריריות הקיבה ולרפא את הדלקת בקיבה. צמחי מרפא המכילים חומרים בשם מוצילגים עוזרים בריפוי ריריות הקיבה ומונעים מגירוי חוזר על ידי חומצות הקיבה. בנוסף, היתרון על צמחי מרפא מתרופות, שהם אינם סותרי חומצה או מורידי חומצה כי אם מאזני חומצה ומחזקי מערכת העיכול ולכן פועלים לכיוון איזון וחיזוק.


תוצאות הטיפול בריפלוקס במערכת העיכול, גסטריטיס ובקע סרעפתי

לאחר כשבועיים של טיפול בריפלוקס ובשאר הבעיות, החלה נאווה להרגיש הרבה יותר טוב. לאחר 3 שבועות התחושות של משהו תקוע בגרון, הבחילות, הגרפסים ותחושת הרצון להקיא נעלמו כלא היו. ההקלה נמשכה ונמשכת עד היום. נאווה מתמידה עם התפריט התזונתי ועם צמחי המרפא. היא מרגישה בריאה וחיונית יותר מתמיד.