מומחית לגסטריטיס - לילך נהרי Cl.h ND

 

ניסיון קליני

מוסמכת בנטורופתיה, צמחי מרפא וביופידבק. בעלת ניסיון קליני של- 15 שנים תוך התמחות בבעיות דרכי עיכול עליונות ובהן טיפול טבעי לדלקות בקיבה - גסטריטיס וכן לחיידק הליקובקטר, אם נמצא ברקע.


לטיפול הנטורופתי הצלחות רבות בריפוי מצבים של דלקת בקיבה ולכל התסמינים העלולים להלוות אליהם כגון: ריפלוקס, צרבת, כאבים, גזים, בחילות, הקאות או תחושה של אוכל תקוע, נפיחות ועוד. הטיפול הוא חדשני ומשלב שלושה תחומים עיקריים: תזונה נכונה, צמחי מרפא והפחתת סטרס במידת הצורך. כאשר יש הליקובקטר ברקע הטיפול מתמקד, מעבר לשיקום והחלמה של הדלקת, גם במיגור החיידק.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך. קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


אפשר להחלים מדלקת בקיבה!

גסטריטיס זו דלקת בקיבה העלולה להיווצר מסיבות רבות, בעיקר בגלל שגשוג של חיידק בשם הליקובקטר פילורי,  עקב תזונה לקויה, מתח, חולשה של מערכת העיכול והחיסון, חומצות קיבה לא מאוזנות ועוד. מצבים אלו גורמים לגירוי יתר של ריריות הקיבה ובהמשך עלולים להוביל לדלקת כרונית - גסטריטיס אשר יכולה להתבטא בסימפטומים רבים כמו צרבות, בחילות, דקירות בחזה, הקאות ועוד.


טיפול טבעי לגסטריטיסטיפול נטורופתי לגסטריטיס


כיום ידוע כי הסיבות המרכזיות לגסטריטיס קשורות לאורח החיים שלנו ובעיקר, כאמור, לתזונה ומתח. גורמים אלו ניתנים לשינוי קל ופשוט ולהקלה משמעותית בתסמינים, החלמה של הדלקת תוך שיקום ריריות הקיבה, איזון חומציות הקיבה וחיזוק כללי של מערכת העיכול ומערכת החיסון למניעה עתידית של חזרת הגסטריטיס.

מה ההבדל בין טיפול נטורופתי לאופרדקס, נקסיום וכו'?

אופרדקס, נקסיום, ושאר התרופות ממשפחת מעכבי החומצה פועלים בעיקר להפחתת כמות החומצה בקיבה בעוד שבטיפול נטורופתי ההתמקדות היא בשיקום הרירית על ידי הגנה והפחתת הגירוי החיצוני ממזון או סטרס, תוך איזון רמת החומציות התקינה ופעילות אנטי דלקתית.


התייחסות לסיבות היסודיות שגרמו לגסטריטיס

בטיפול הנטורופתי אנו מתמקדים בסיבות היסודיות שגרמו לדלקת בקיבה מלכתחילה. בעזרת תשאול מקיף מקבלים תמונה מפורטת כיצד נראה אורח חייך מבחינת תזונה, רמות מתח, פעילות עיכול וספיגה ועוד. על בסיס הנתונים האלו נבנית לך תכנית טיפול אישית הכוללת תכנית תזונתית אשר מטרתה מצד אחד להקל ומנוע גירוי יתר של רירית הקיבה ומצד שני לעזור בהגנה ושיקום הרירית. בנוסף, צמחי מרפא והפחתת סטרס משלימים את הטיפול ומהווים שילוב אופטימלי להשגת תוצאות בתקופה קצרה.


מקבץ מחקרים אודות יעילות הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס


טיפול נטורופתי להפחתת פעילות אנזים אוראז
אנזים אוראז (Urease enzyme) מאפשר לחיידק הליקובקטר פילורי לייצר אמוניה המבססת את הסביבה החומצית של הקיבה ועוזרת לו לשרוד במיצי הקיבה. חיידק זה נמצא קשור כעלול לגרום מחלות של דרכי עיכול עליונות כגון: גסטריטיס, דלקת בתריסריון, אולקוס ועוד. צמחי מרפא משמשים שנים רבות כמקור טבעי של חומרים בעלי תכונות ריפוי עם רעילות נמוכה יותר ותופעות לוואי פחותות בזמן שימוש לטיפול אפשרי במגוון מצבי בריאות.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26330884

שימוש בגליצריזה לריפוי דלקת בקיבה
הקבוצה שקבלה חומצה גליצריטינית הראתה שיפור משמעותי במדדים- נצפה שיפור בריריות הקיבה והדלקת פחתה לעומת הקבוצה עם החיידק ללא הטיפול האנטיביוטי. מול הקבוצה אשר נטלה טיפול אנטיביוטי נצפו תוצאות דומות מה שמרמז כי לצמח הגליצריזה יש פוטנציאל פיתוח עתידי כמענה לדלקת בקיבה גסטריטיס על רקע חיידק הליקובקטר פילורי.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27006947

צמחי מרפא לטיפול בגסטריטיס כאשר ברקע הליקובקטר פילורי
נלקחו עשרים ואחד סוגי צמחי מרפא וכן ארבע סוגי שמנים אתריים לבדיקה מעבדתית למציאת גובה הפעילות האנטי בקטריאלית שלהם אל מול חיידק ההליקובקטר פילורי וחיידק קמפילובקטר ג'ג'וני. מתוצאות הבדיקה עולה כי הצמחים להלן הראו את התוצאות הטובות ביותר בעיכוב גדילת חיידק ההליקובקטר פילורי: פיליפנדולה (Filipendula ulmaria) אבגר (Agrimonia eupatoria) חותם הזהב (Hydrastis canadensis) ומרווה רפואית (Salvia officinalis).
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=gastritis+filipendula


מזונות למצבי גסטריטיס - דלקות בקיבה


בטטה למצבי גסטריטיס


דוגמאות לסיפורי הצלחה


גסטריטיס, בקע סרעפתי, כולסטרול גבוה

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, הליקובקטר פילורי, תסמונת קדם וסתית

גסטריטיס, חרדה

גסטריטיס, ריפלוקס ובקע סרעפתי

גסטריטיס, חרדה

גסטריטיס, ריפלוקס ובקע סרעפתי

הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבת קשה ועצירות כרונית

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

אזופגיטיס

אזופגיטיס ובעיות עיכול

אזופגיטיס ומתח כרוני

אזופגיטיס, כולסטרול גבוה ותופעות גיל מעבר

אזופגיטיס, צרבות וגזים