מומחית לגסטריטיס

 

ניסיון קליני

לילך נהרי ND Cl.h - מוסמכת בנטורופתיה, צמחי מרפא וביופידבק. בעלת ניסיון קליני של- 15 שנים תוך התמחות בבעיות דרכי עיכול עליונות ובהן טיפול טבעי לדלקות בקיבה - גסטריטיס וכן לחיידק הליקובקטר, אם נמצא ברקע.


החלמה ומניעה לטווח ארוך

שיטת הטיפול בגסטריטיס משלבת בעיקרה 3 תחומים: תזונה שיקומית, צמחי מרפא והפחתת סטרס. הטיפול מתמקד בסיבות היסודיות אשר הובילו להיווצרות הדלקת לצד התמקדות בתסמינים נלווים כגון: ריפלוקס, צרבות, כאבים, בחילות או הקאות, נפיחות ועוד תסמינים המאפיינים גסטריטיס עם או ללא הליקובקטר פילורי ברקע. במידה ויש חיידק הטיפול מספק מענה גם למיגור החיידק במקביל.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך. קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


טיפול ממוקד ומקיף

גסטריטיס זו דלקת בקיבה העלולה להיווצר מסיבות רבות, הליקובקטר פילורי,  תזונה לקויה, מתח, חולשה של מערכת העיכול והחיסון, חומצות קיבה לא מאוזנות ועוד. מצבים אלו גורמים לגירוי יתר של ריריות הקיבה ובהמשך עלולים להוביל לדלקת כרונית - גסטריטיס אשר יכולה להתבטא בסימפטומים רבים כמו צרבות, בחילות, דקירות בחזה, הקאות, נפיחות וגזים, תחושת גוש בגרון, כבדות ועוד.


טיפול טבעי לגסטריטיסטיפול נטורופתי לגסטריטיס


כיום ידוע כי הסיבות המרכזיות לגסטריטיס קשורות ברובם לאורח החיים שלנו ובעיקר, כאמור, לתזונה, צריכה מוגברת של רעלנים, סטרס גבוה או מתמשך ועוד. הטיפול מתמקד בגורמים אלו ובשילוב של צמחי מרפא מספקים מענה מקיף להקלה משמעותית בתסמינים, החלמה של הדלקת תוך שיקום ריריות הקיבה, איזון חומציות הקיבה וחיזוק כללי של מערכת העיכול ומערכת החיסון למניעה עתידית של חזרת הגסטריטיס.

מה ההבדל בין טיפול נטורופתי לאומפרדקס, נקסיום וכו'?

אומפרדקס, נקסיום, ושאר התרופות ממשפחת מעכבי החומצה פועלים בעיקר להפחתת כמות החומצה בקיבה בעוד שבטיפול נטורופתי ההתמקדות היא בשיקום הרירית על ידי הגנה והפחתת הגירוי החיצוני ממזון או סטרס, תוך איזון רמת החומציות התקינה ופעילות אנטי דלקתית.


התייחסות לסיבות היסודיות שגרמו לגסטריטיס

בטיפול הנטורופתי אנו מתמקדים בסיבות היסודיות אשר גרמו לדלקת בקיבה מלכתחילה. בעזרת אבחון ותשאול מקיף מתקבלת תמונה מפורטת אודות אורח חייך מבחינת תזונה, רמות סטרס, פעילות עיכול וספיגה, פעילות מערכת החיסון ועוד. על בסיס נתונים אלו נבנית תכנית טיפול מותאמת הכוללת תכנית תזונתית אשר מטרתה מצד אחד להקל ולמנוע גירוי יתר של רירית הקיבה ומצד שני לעזור בהגנה ושיקום הרירית. בנוסף, צמחי מרפא לסיוע בפעילות אנטי דלקתית, הרגעה כללית ושל מערכת העיכול, סיוע בחיזוק חיסוני ועוד. לצד התזונה וצמחי המרפא משלבים בטיפול תכנית להפחתת סטרס - נושאים אלו מהווים שילוב אופטימלי להשגת תוצאות בתקופה קצרה.


מקבץ מחקרים אודות יעילות הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס


טיפול נטורופתי להפחתת פעילות אנזים אוראז
אנזים אוראז (Urease enzyme) מאפשר לחיידק הליקובקטר פילורי לייצר אמוניה המבססת את הסביבה החומצית של הקיבה ועוזרת לו לשרוד במיצי הקיבה. חיידק זה נמצא קשור כעלול לגרום מחלות של דרכי עיכול עליונות כגון: גסטריטיס, דלקת בתריסריון, אולקוס ועוד. צמחי מרפא משמשים שנים רבות כמקור טבעי של חומרים בעלי תכונות ריפוי עם רעילות נמוכה יותר ותופעות לוואי פחותות בזמן שימוש לטיפול אפשרי במגוון מצבי בריאות.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26330884


שימוש בגליצריזה לריפוי דלקת בקיבה
הקבוצה שקבלה חומצה גליצריטינית הראתה שיפור משמעותי במדדים- נצפה שיפור בריריות הקיבה והדלקת פחתה לעומת הקבוצה עם החיידק ללא הטיפול האנטיביוטי. מול הקבוצה אשר נטלה טיפול אנטיביוטי נצפו תוצאות דומות מה שמרמז כי לצמח הגליצריזה יש פוטנציאל פיתוח עתידי כמענה לדלקת בקיבה גסטריטיס על רקע חיידק הליקובקטר פילורי.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27006947


צמחי מרפא לטיפול בגסטריטיס כאשר ברקע הליקובקטר פילורי
נלקחו עשרים ואחד סוגי צמחי מרפא וכן ארבע סוגי שמנים אתריים לבדיקה מעבדתית למציאת גובה הפעילות האנטי בקטריאלית שלהם אל מול חיידק ההליקובקטר פילורי וחיידק קמפילובקטר ג'ג'וני. מתוצאות הבדיקה עולה כי הצמחים להלן הראו את התוצאות הטובות ביותר בעיכוב גדילת חיידק ההליקובקטר פילורי: פיליפנדולה (Filipendula ulmaria) אבגר (Agrimonia eupatoria) חותם הזהב (Hydrastis canadensis) ומרווה רפואית (Salvia officinalis).
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=gastritis+filipendulaדוגמאות לסיפורי הצלחה


גסטריטיס, בקע סרעפתי, כולסטרול גבוה

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, הליקובקטר פילורי, תסמונת קדם וסתית

גסטריטיס, חרדה

גסטריטיס, ריפלוקס ובקע סרעפתי

גסטריטיס, חרדה

גסטריטיס, ריפלוקס ובקע סרעפתי

הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבת קשה ועצירות כרונית

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

אזופגיטיס

אזופגיטיס ובעיות עיכול

אזופגיטיס ומתח כרוני

אזופגיטיס, כולסטרול גבוה ותופעות גיל מעבר

אזופגיטיס, צרבות וגזים